Ankara sohbet Türkiye’min başkenti başkent sohbet ortamından uzak kalmasın istedik. Sevgili ankaralı dostlarımız birbirlerini daha yakından tanısın istedik. Bu sohbet platformu nu Ankaralı kullanıcılarımız için oluşturduk.

Ankara sohbet

Ankara Sohbet

Ankara Sohbet Odaları

Ankara Türkiye’nin 2 büyük ili ve başkentidir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ün kabrinin ve anıtının olduğu ve Türkiye’nin en damar illerinden birisidir. Genellikle askerî ve üniversite gibi önemli merkezler bu ilde toplanmıştır. TBMM de bu ilimizde yer alır. Yani Ankara ülkemizin can damarıdır. Ankara sohbet platformu Ankaralı kullanıcılarımızın birbirleri ile tanışmaları ve bilgi alışverişinde bulunmaları için bu sohbet sitesini oluşturmuş bulunmaktayız. Ankara sohbet platformuna ücretsiz bir şekilde bağlanabilir istediğiniz her noktasından akıllı cihaz, mobil cihazlarınızla sohbetlere katılabilirsiniz. Ankara mobil sohbet sizlerden hiç bir ücret talebinde bulunmadan mobil olarak giriş yapabilirsiniz. Ankara sohbet odamız sizlere 2003 den buyana tecrübeli ekibi ve yönetimi ile sizlere hizmet vermektedirler. Sürekli güncellenen web sitemiz ve mobil sohbet programlarımız ile sizlere kaliteli, seviyeli bir şekilde sohbet, chat yapma ortamı sunar. Sohbet odalarımız üzerinden yeni dostluklar, arkadaşlıklar kazanabilirsiniz. Dilerseniz #Radyo odamızda radyo dinleyebilir isterseniz de #Oyun odalarımızda oyunlar oynayabilir genel kültürlerinizi geliştirebilirsiniz. Birazda Başkentimizin gezilcek görülecek yerlerinden sizlere bahsetmek isteriz.

Ankara’da Gezilcek Görülecek Yerler

Ankara Kalesi : Ankara Kalesi, Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan tarihi bir kale. Ne zaman yapıldığı kesin olarak bilinmemekle birlikte MÖ 2. yüzyıl başında Galatların Ankara’ya yerleşmeleri sırasında kalenin var olduğu bilinmektedir. Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar dönemlerinde birçok kez onarımdan geçmiştir.

Anıtkabir : Anıtkabir, Türkiye’nin başkenti Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer alan Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarıdır.

Atakule : Atakule Alışveriş Merkezi, Ankara’da, döner restoranlı kulesi ile meşhur alışveriş merkezi. Çankaya semtinde, Cinnah Caddesi ile Çankaya Caddesi’nin kesiştiği, Zübeyde Hanım Meydanı’na cepheli konumdadır.

Etnoğrafya Müzesi : 1930 yılından beri faaliyet gösteren Etnografya Müzesi’nde, Türk Sanatının Selçuklu Devrinden günümüze kadar devam eden örnekleri sergilenmektedir.

Augustus Tapınağı : 4.000 yıllık geçmişe sahip Ankara’nın Roma İmparatorluğu egemenliğinde geçirdiği döneme ilişkin değerli bilgiler barındırıyor.

Eymir Gölü : Eymir Gölü, Ankara il sınırları içinde yer alan bir göldür. Arazisi Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne aittir. ODTÜ Spor Kulübü Kürek ve Yelken Takımları çalışma alanıdır.

Her konuda istek siyaketlerinizi admin@Ayva.ORG adresinden bizlere bildirebilir. Bizleri tekrardan ziyaret etmek için GOOGLE ye Ayva.ORG yazarak en üstteki siteye tıklayarak bizleri tekrardan ziyaret edebilirsiniz. Hoş sohbetler seviyeli ve saygılı tanışmalarınız olsun isteriz.