Amasya sohbet kullanıcıları sohbet odalarımıza hoşgeldiniz. Elması ile meşhur memleketim bugünkü makalemizede amasyalı hemşerilerinize yer verelim dedik.

Amasya sohbet

Amasya sohbet

Amasya Sohbet Odaları

Amasya nasıl bir yer diye merak edenler için karadeniz bölgesinde yani karadeniz bölgesinin orta iç kısmında yer alan elması ile meşhur olan bir ilimizdir. Bizde bu ilimizi Amasya sohbet severler ile buluşturalım dedik. 5.701 metrekare yüz ölçümüne sahip olup amasya ilimizin komşu illeride Yozgat, Çorum, Samsun , Tokat illerine sınır ve komşu illeridir. Güzel amasyalı dostlarımızı birbirlerini daha yakından tanımaları için amasya chat platformu nu oluşturmuş bulunmaktayız. Amasya lı hemşerilerimiz ister Amasya mobil sohbet olarak sitemize giriş yaparak birbirleri tanışabilir isterlerse bilgisayar veya laptop larından bağlanarak bizleri ziyaret edebilir güzel dostluklar kazanabilirler. Amasya sohbet sitemize amasyanın her ilçesinden, köyünden bağlanabilirsiniz ücretsiz sohbet edebilirsiniz. Amasya mobil sohbet sitemiz tamamen ücretsiz olarak hizmet vermekte ve internet paketlerinden hiç bir şekilde internet GB larınızı yememektedir. Sohbet sitemize katılarak birbirinden güzel ve eğlenceli odalarda zamanlarınızı geçirebilirsiniz. Radyo odamızda günümüzün hit müziklerini dinleyip dj arkadaşlarımızdan istek parçalar isteyebilir. Oyun odalarımıza katılarak birbirinden güzel hediyeler kazanabilirsiniz.

 

Amasya’da Gezilcek Görülecek Yerler

Borabay Gölü : Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı Borabay Köyü sınırları içerisinde yer alan Borabay Gölü, Doğa yürüyüşü, piknik ve kamp için tercih edilen ülkemizin en değerli tabiat harikalarından biri olarak nitelendiriliyor.

Kral Kaya Mezarları :  Kral Kaya Mezarları, Pontus Krallarına aittir ve Harşena Dağı’nın eteklerine oyulmuştur. Kral Kaya Mezarlarına Hatuniye Mahallesindeki dar sokaklardan sonra tren yolunu da arkada bırakarak ulaşabilirsiniz. Yol boyunca kayaya oyulmuş yollar ve merdivenlerle karşılaşacaksınız. Toplamda 21 mezar olduğu bilinmekle birlikte günümüze sadece birkaçı gelebilmiştir.

Yedi Kuğular Kuş Cenneti : Amasya’daki Yedikır Barajı etrafında bulunan Yedi Kuğular Kuş Cenneti, turizm açısından önemli bir noktadır. 1989 yılında SİT alanı olarak ilan edilmiştir. Aynı zamanda Türkiye’nin ise en önemli kuş alanları arasında 57. sıradadır.

Terziköy Kaplıcası : Terziköy Kaplıcası, Karadeniz’in tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan noktası Amasya’nın il merkezinde yer almaktadır.Terziköy Kaplıcası’nın şifaları sularının mide, safra kesesi, idrar yolları, romatizma, felç, bağırsak, böbrek, sinir sistemi ve kadın hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Bizleri tekrardan ziyaret etmek için GOOGLE ye Ayva.ORG yazarak en üstteki siteye tıklayarak sitemizi tekrardan ziyaret edebilirsiniz. Ayva ORG Sizlere hoş sohbetler ve keyifli vakitler geçirmenizi diler.