Alman Medya si Türkiye’den Dünyada Bir İlk

Türkiye tatilcileri ülkeye girişte test etmek istiyor. Yeni tip coronavirus ile mucadelede başarı sağlayan Türkiye’nin turizm konusunda atacağı adımlar ele alındı. Türkiye kendisini diğerlerine kıyasla daha güvenli bir tatil ülkesi olarak tavsiye etmek istiyor. Bakan Ersoy un açıklamalarına yer verilerek.

Ankara’nın tatil beldelerinden otellerin işleyişine gelen turist lerin hızlı ve güvenilir sonuç veren testlerle taramadan geçirilmesine kadar alınan tüm tedbirler anlatıldı. iste alman gazetesinin yayınladığı o haberin tam çevirisi.

Türkye Turist Çekme Konusunda Ne kadar İyi ?

Türkiye her ülkeye giren turisti teste tabir tutmak istiyor. hükumetin geçmiş günlerde yaptığı açıklamaya göre havalimanların da ve sınırlarda öngörülen testler sadece 2,3 dakika sürecek. Ankara geleneksel olarak tatilcilerin, Türkiye’ye seyehat ettiği tüm ülkelerin bu pazartesi göndereceği yazıda sadece Türk havalimanların da.

Otel büfelerin de ve plajlarında alınacağı koruyucu önlemler hakkında değil. Aynı zamanda Türk tatil bölgelerinde yoğun bakım ünitelerinin sayısı ve ventilatörler hakkında bilgilendirmek istiyor.

 

Türkiye Almanya İlişkileri

Türkiye Almanya İlişkileri İyiye Gidiyor

Alman ve Türkiye ilişkileri Daha iyiye Gidiyor..

Türkiye İtalya ve İspanya ya karşı kendisini daha güvenli bir tatil bölgesi tavsiye etmek için salgınla mücadeledeki başarısına güveniyor. Turizm bakanı Nuri Ersoy hürriyet gazetesi ne verdiği demeçte Haziran ayinin başından itibaren Türk havalimanlarının pasaport kontrolünden önce coronavirus test istasyonlarına sahip olacağını söyledi. Buna günde 20 bin testin yapılacağı labaratuvarın yapım aşamasında olduğu.

Antalya ile başlanacak. Test sonuçları 5 ila 6 saat içinde hazır olacak ancak turistler havalimanın da beklemeye mecbur kalmayacaklar. Ersoy bunun yerine ülkeye girişte otellerini veya adreslerinin sorulacağını test sonucunun olumlu çıkması halinde kendilerine hemen ulaşılabileceğini söyledi.

Türkiye bugüne kadar yaklaşık 3700 ölümle coronavirus salgınında her birinde 25 bin insanın fazla oldugu salgın da İtalya, İspanya, Fransa tatil ülkelerinden daha az zahiyat verdi. Türkiye de günlük ölüm sayısı son zamanda 50 ye düştü hatta.

Almanya ile kıyaslandığında bile ülkede assagı yukarı aynı nüfusa sahip olmasına rağmen. Ölüm vakası sayısı Almanya da ki nin yarısı kadar. Ankara bu durumu diğer faktörler in yanı sıra diğer enfeksiyon zincirlerinin sistematik olarak anlatılmasına da bağlıyor ülke genelinde binlerce uzman Corona hastalarının iletişim kurduğu kişileri düzenli olarak kontrol ediyor.